Laboratoria Parku Naukowo-Technologicznego

Poznajcie nasze miejsce pracy - Park Naukowo-Technologiczny „Świerk”. Jesteśmy wyjątkowym projektem, który pomaga innowacyjnym firmom rozwijać swoją działalność, pomysły i technologie dzięki wykorzystaniu zaplecza laboratoryjnego Parku do własnych badań.

Odwiedzając nas dowiesz się m.in. jak szybko i precyzyjnie stworzyć za pomocą skanera optycznego trójwymiarowy model niemalże dowolnego obiektu, a następnie jak przy użyciu technologii druku 3D (SLM) otrzymać jego prototyp. Podczas warsztatów z tomografii przemysłowej będziesz mógł zajrzeć w głąb złożonych mechanizmów bez potrzeby demontażu ich na części składowe, a następnie przekonać się, że do otrzymania skomplikowanych metalowych elementów wystarczy tylko ich trójwymiarowy model.

Co więcej, dysponujemy laboratorium do przeprowadzania testów klimatycznych i wibracyjnych m.in. układów elektronicznych. Dodatkowo posiadamy bogato wyposażone laboratorium elektroniczne oraz wysoko wyspecjalizowane laboratorium do badania w skali nano właściwości mechanicznych materiałów, wykorzystywanych m. in. w reaktorach przyszłości.

W Parku Naukowo-Technologicznym „Świerk” pokażemy Ci, jak naukę i wiedzę specjalistyczną wykorzystuje się w praktyce.

Czas zwiedzania – ok. 90 min

Informacje dotyczące sposobu zorganizowania wycieczki, w tym wymogi formalne, które muszą być spełnione przed przyjazdem grupy do NCBJ, dostępne są tutaj.